GÜMÜŞERLER LAS. OTO. GERİ DÖN. VE AMB. SAN. TİC. A.Ş.

Teknomelt, 2009 un son çeyreğinde Teknik Tekstil sektöründe hizmet verebilmek için  kapalı alanı 2.500m² olmak üzere 15.000m² alan üzerine Kahramanmaraş Organize sanayi Bölgesinde kurulmuştur.

Ana Faaliyet alanımız olan Nonwoven (dokusuz yüzey) kumaş sektöründe tekstil şehri olarak tanımlanan Kahramanmaraş’ın ilk Teknik tekstil firması olmanın gururunu yaşamaktayız.

2010 yılının 2.yarısında hizmete giren Meltblown nonwoven hattımızda, yüksek yağ emicilik ve su iticilik gibi ana özelliklerinin yanı sıra, çıkan nihai ürüne çok fonksiyonlu özellikler kazandırılarak filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üretilmektedir. Teknomelt markasıyla üretilen meltblown dokusuz kumaşlarımız;15g-600g ağırlık aralığında 1.600 mm rulo eninde saf MB üretiminden 150mm-1.600mm en aralığında şekillendirilebilen ve aynı zamanda perfore edilebilen çeşitli kompozit ürün yelpazesine sahiptir.

2011 yılının son çeyreğinde hizmete giren PP Spunbond nonwoven hattımızda ise,Türkiye de ilk defa düzgün yüzey görünümlü üretim teknolojisi ile yeni nesil spunbond imalatına başlamış bulunmaktayız. Teknobond markasıyla özellikle hijyen, medikal, mobilya,tarım,promosyon,filtre sektörlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yüksek kalitedeki kumaşlarımız 10gsm-200gsm ağırlık aralığında ve 150mm- 3.200mm eninde üretim yapabilmektedir.

Müşteri ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda saf meltblown ve spunbond kumaşlarımızla MB, MMM,SM, SMS,SMM..gibi farklı kompozitleri kalenderli ya da ultrasonik birleştirme yöntemleri ile bu alanda hizmet isteyen imalatçılar için tam koşullu hizmet verebilecek bir yapıdadır.

Türk Teknik Tekstil Sanayine YENİLİKÇİ DOKUSUZ KUMAŞ imalatı sloganı  ile giren firmamız, sektörde diğer yatırım planları ile kısa vadede yatırım kapasitesi artırma ve teknik tekstil imalat sanayinde yeni projelere imza atma vizyonunu oldukça hızlı ve geniş tutmuştur. Ayrıca Mükemmel kalite anlayışı, yüksek müşteri memnuniyeti ve dünya da saygın bir marka ile Türk teknik tekstilini temsil etmeyi de kendisine misyon edinmiştir.